Titulní obrázek

Automobilka Renault dala pokyn k úsporám

Francouzská automobilka očekává zlé časy, rozhodla se proto vytvořit plán na snížení nákladů. Jeho součástí je i zrušení novinářské prezentace čtvrté generace vozu Renault Clio, která se měla v červenci konat ve švýcarské Ženevě.

Společnost Renault zaslala více než pěti stům novinářů elektronickou zprávu, v níž vysvětluje, že kvůli těžké situaci na trhu je nucena zrušit ženevskou prezentaci nové generace modelu Clio. Samotných dealerů se ale tato změna netýká. Pro i nadále platí, že se s novou verzí modelu seznámí ve švýcarském městě.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Automobilka se tímto způsobem snaží ušetřit. Předpokládá totiž, že se situace na evropských trzích v příštích letech nijak nezlepší. Podle šéfa Renaultu a Nissanu Carlose Ghosna se dá očekávat, že bude Evropa v dalších třech až čtyřech letech stagnovat.

Prodeje na francouzském trhu během prvních pěti měsíců letošního roku klesly o 17 procent. Nejoptimističtějším odhadem je tak dle ředitele francouzské a japonské automobilky mírný nárůst evropských prodejů do jednoho procenta.

Nissan a Renault jsou však připraveny i na horší scénáře. Vedení francouzského výrobce už dokonce nařídilo okamžité snižování nákladů v celé společnosti. Jeden z nejmenovaných manažerů Renaultu uvedl serveru Automotive News Europe, že zaměstnancům bylo řečeno, že je lepší začít vylévat vodu z lodě nyní, než to dělat až uprostřed bouře.

Tato slova naznačují to, že zrušení novinářské prezentace Clia není jediným způsobem, jakým chce Renault snížit své náklady. Velkou snahu francouzského výrobce o snížení nákladů dokazuje i to, že nová generace Clia je pro Renault nejdůležitějším modelem, který v letošním roce představí. Cílem je 400 až 500 tisíc prodaných exemplářů tohoto vozu ročně.

Hlavním konkurentem je pak jiný Francouz – Peugeot 208. Spy Photos: Renault Clio ladí formu na podzimní Paříž Veřejnost bude mít šanci se s čtvrtou generací Clia oficiálně seznámit na podzimním autosalonu v Paříži. Svým vzhledem automobil naváže na studie Zoe, DeZir, Captur a R-Space.