Titulní obrázek

Korejský Fluence – Samsung SM3

Nedávno se představil nový model Samsung SM3. Největší změny na vozidle jsou hlavně v přední části. Ovšem převážně je podobný klasickému vozu se stupňovitou zádí vycházející ze současné generace Renaultu Megane.

Přední části dominuje černá voštinová mřížka chladiče, která je uvnitř i vně bohatě zdobená chromem. Fluence se dosud chlubil mnohem decentnější maskou s úzkou vodorovnou štěrbinou. Odcházející SM3 ji má pro změnu lakovanou v barvě karoserie, rozdělenou jediným žebrem a širokým chromovaným pásem v horní části. Kapota dostala vpředu hranatější prolis a nárazník ztratil dosavadní „úsměv“. Větší změny však vůz nenabízí.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Uvnitř přístrojům dominuje velký digitální rychloměr umístěný uprostřed. Standardem je i elektrická parkovací brzda. Informační systém Smart Connect spojený s navigací se určitě objeví ve vyšších výbavách. Očekávat můžeme zážehovou šestnáctistovku spojenou s bezestupňovou převodovkou. Současný model se v České republice nabízí s benzinovými čtyřválci 1,6/81 kW a 2,0/105 kW, turbodiesely zastupuje jednotka 1,5 dCi ve variantách 66 a 81 kW. K základnímu agregátu se dodává pouze pětistupňový manuál, ke dvoulitru zase jen šestistupňový. Výkonnější dCi je možné vybavit také dvouspojkovou skříní EDC.

Ceny začínají na 264.900 Kč. Jestli bude modernizovaný Fluence vypadat skutečně stejně jako jeho jihokorejský sourozenec nebo dostane masku odpovídající novému stylu francouzské značky, zůstává prozatím otázkou. Již zanedlouho se nám vůz představí na autosalonu v Paříži.