Titulní obrázek

Papež byl obdarován modelem Renault Kangoo Z.E.

V papežské garáží je schováno BMW X5 nebo Volkswagen Phaeton. V současné době by měl do sbírky přibýt i nový Renault Kangoo Z.E. Tento vůz se však od ostatních trošku liší.

Papež musí jít příkladem a myslet na ekologii, byť ta je v případě elektřinou poháněných vozidel velmi sporná. BMW X5 nebo Volkswagen Phaeton totiž také nejsou moc nakloněni životnímu prostředí. U modelu Renault Kangoo Z.E.  najdeme v útrobách elektromotor, který poskytuje 44 kW (60 k) a napájí ho lithium-iontové články. Vozidlo je schopné na jedno nabití ujet až 170 km. Odpůrci podobných automobilů možná ohrnují nos, ale papežský exemplář není jen tak obyčejné elektrické Kangoo Maxi s dlouhým rozvorem, délkou 4,6 m a šířkou 1,8 m.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Byl totiž náležitě modifikován v poměrně známé karosárně Gruau. Bíle lakovaná karoserie nepostrádá ty správné erby, ale zajímavější úpravy představují elektrické výklopné schůdky nebo druhý pár křídlových dveří, které se otevírají směrem dozadu. Okna za nimi jsou vyjímatelná. Luxusní interiér má čtveřici samostatných kožených sedadel a díky shrnovací plátěné střeše může Benedikt XVI. třeba i kynout davům, ale auto bude sloužit hlavně jeho osobním potřebám.

Prostor pro nohy je opravdu obrovský. Vůz předal osobně Svatému Otci ve středu 5. září sám šéf aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn v jeho letní rezidenci v Castel Gandolfo. Druhý podobný obdržel i vatikánský četnický sbor. V obou případech se pochopitelně jednalo o dary.