Titulní obrázek

Renault Alpine A110-50

Francouzská automobilka Renault odhalila koncem května podobu i podrobnosti týkající se techniky konceptu Renault Alpine A110-50. Prostřednictvím tohoto vozu společnost oslavuje 50. výročí stále populárního modelu A110. Rovněž bylo naznačeno objevení značky Alpine i v sériovém modelu.

O vývoji nové Alpine a její možné výrobě jsme se dozvěděli na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, uskutečněném letos v termínu od 29. června do 1. července. Za oživení značky Alpine je zodpovědný výkonný ředitel Carlos Tavares. Zároveň právě on zveřejnil předpokládanou cenu prvního modelu, kterým má být moderní interpretace klasické A110. Tento model má být uveden na trh v roce 2015 a jeho cena se má pohybovat okolo 50.000 euro (zhruba 1.275.000 Kč).

Definitivní rozhodnutí o zahájení vývoje a následně i sériové produkce má padnout do konce letošního roku. V současnosti stále probíhají jednání mezi zástupci Renaultu a prozatím stále nejmenované automobilky, která se týkají možné spolupráce na vývoji a výrobě novodobých vozů značky Alpine. Podle neoficiálních informací se má jednat o spolupráci v rámci aliance Renault – Nissan, ale ve hře je údajně i Mercedes-Benz.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Nově se spekuluje i o možném spojení francouzského Renaultu s britským Lotusem. Tuto domněnku podporuje především spolupráce obou značek v motoristickém sportu a zároveň i skutečnost, že Lotus má pro moderní Alpine k dispozici vhodnou platformu a podobným spojením se nijak nebrání, což dokazuje Opel Speedster z let 2000 až 2005.