Titulní obrázek

Renault Grand Kangoo je pohodlné MPV

Před časem začala automobilka Renault prodávat nové levné MPV Grand Kangoo. V prodeji se nejdříve objevila sedmimístná varianta. Nyní má přijít i pětimístná verze. Tento automobil zaručuje pohodlnou jízdu i cestujícím v poslední řadě.

Dvě oddělené a posuvné sedačky v poslední řadě sedadel pocházejí z modelu Scénic, ve kterém jsou použity v druhé řadě sedadel. Pasažéři na těchto sedadlech mohou využívat postraní odkládací prostory, nechybí zde ani reproduktory audio systému. Nasedání dozadu usnadňují zadní boční posuvné dveře. Po jejich otevření vznikne průchod široký 63,6 centimetru. Druhou řadu sedadel je pak možné sklopit v poměru 60:40. Sedadla zcela vzadu je možné sklopit, popřípadě vyjmout z vozu.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Zavazadelník u sedmimístné verze má objem 300-400 litrů podle polohy zadních sedaček, po sklopení třetí řady sedadel kufr vzroste na 930 litrů. Po sklopení druhé a třetí řady sedadel vznikne plocha s rovnou podlahou o objemu 3.400 litrů. Za příplatek si můžete objednat i sklopné sedadlo spolujezdce, díky němuž je možné uvnitř auta převézt i velice dlouhé předměty. Zákazníci budou moci vybírat ze dvou výkonových verzí turbodieselu 1,5 dCi.

První nabízí 66 kW a 200 Nm, druhá 80 kW a 240 Nm. Manuální převodovka je v případě slabší varianty pětistupňová, v případě té silnější šestistupňová. Grand Kangoo je dlouhý 4.597 mm, široký 1.829 mm a vysoký 1.802 mm, rozvor náprav činí 3.081 mm. Na francouzském trhu je Grand Kangoo nabízeno ve dvou stupních výbavy. Ceny se pohybují od 20.750 eur (cca 513 tisíc korun) do 23.250 eur (zhruba 574 tisíc korun) dle daného motoru a výbavy. Vůz se vyrábí po boku ostatních provedení Kangoo ve francouzském závodě Maubeuge.