Titulní obrázek

Renault plánuje představit luxusní řadu Initiale Paris

Francouzská automobilka Renault plánuje představit luxusní řadu Initiale Paris ve dvou fázích. První by měla zahrnovat hlavně prémiovější vhled modelů, které vychází ze sériové produkce. Poté chce společnost vytvořit specifické a konkrétní modely Initiale Paris z řad samostatné značky.

Automobilka s diamantem ve znaku chce konkurovat hlavně dvojitému šípu, který má svou DS (Different Spirit). Renault se tady vidí v japonském partnerovi, respektive jeho luxusnější divizi. A tak plánuje začít s něčím, co bude podobné sérii DS od Citroënu. Ze základu by se mohla v budoucnu stát samostatná značka, jako je tomu v případě Infiniti u Nissanu. Některé modely Infiniti v Japonsku prodávají i s logem mateřského výrobce.

Infiniti začínalo v roce 1989 ve Spojených státech ale zrovna tak, jen s luxusnějšími Nissany, u kterých byl vyměněn emblém, změněno označení a doplněna výbava. Automobilka se ovšem snažila zavést i služby odpovídající tehdy budované prestiži. Nissan potřeboval skoro pětadvacet let, aby dostal Infiniti tam, kde je dnes. Projekt Initiale Paris není něčím, co by mělo být dokončené a konkurenceschopné během dvou let. Renault použil název Initiale poprvé pro koncept luxusního hatchbacku vystavený v roce 1995 na IAA.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Později se toto jméno objevilo jako označení nejvyšší výbavy. Ještě prestižnější Initiale Paris následovala později, například ve třetí generaci Laguny. Francouzi se ale k tématu pětidveřového auta hýřícího komfortem vrátili sériovým modelem Vel Satis, který velký úspěch neměl. Renault očekával odbyt 50 tisíc kusů ročně, nakonec jich vzniklo v období 2001-2009 jen 62 tisíc. I na českých silnicích jsou velmi vzácným úkazem a jejich majitelé se mezi sebou zdraví.