Titulní obrázek

Lotus bude vyrábět Renault Alpine

Společnost Lotus na sebe vzala výrobu nového supersportovního modelu Renault Alpine. Vozu ale poskyne i kompletní platformu. Lotus má spoustu zkušeností, se kterými se chce podělit.

Nakonec si svůj supersportovní model Francouzi nebudou vyrábět sami, ale přenechají výrobu někomu, kdo s tím má větší zkušenosti. Ne že by snad byl jejich Mégane RS nějaké ořezávátko, ale 3,5 litrový šestiválec umístěný uprostřed je trochu jiná liga. 

Tím správným rádcem by se měl stát Lotus, který nejenže má desítky let zkušeností se stavbou zadokolek, ale především může Renaultu poskytnout kompletní platformu. Nemusíte dlouho přemýšlet, aby vám došlo, že jediným reálným dárcem je Evora.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Srdcem stroje se stane 3,5 litrový šestiválec, který bude naladěn na přibližně 400 koní a točivý moment 422 Nm, to je již jisté. Sériová verze se neukáže dříve než za tři roky a vyrobit by se jich mělo jen několik tpovinného ručení.

Srdcem stroje se stane 3,5 litrový šestiválec, který bude naladěn na přibližně 400 koní a točivý moment 422 Nm, to je již jisté. Sériová verze se neukáže dříve než za tři roky a vyrobit by se jich mělo jen několik tisíc za rok.