Titulní obrázek

Renault Clio čtvrté generace

Čtvrtá generace Renaultu Clio bude prostornější a praktičtější. Dočká se totiž provedení GrandTour. Jak jsme se to dozvěděli? Jeho podoba byla odhalena ve videonahrávce o vytváření nového Clia. Zde se nové kombi objevuje v bílém laku a téměř bez maskování.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Francouzský výrobce automobilů tak novinkou naváže na stejnojmenné provedení Clia odvozené poprvé od třetí generace tohoto modelu.

První Clio GrandTour bylo odhaleno před pěti lety, což bylo dva roky po premiéře klasického hatchbacku. Stejně jako v případě třetí generace bude i u té čtvrté sdílet hatchback s kombi přední partie karoserie. Nový GrandTour od pětidveřového modelu převezme i stylistický prvek v podobě ukrytých vnějších klik druhého párů dveří.

Záď nového Clia GrandTour nabídne oproti hatchbacku kromě většího úložného prostoru i více prosklené plochy, větší svítilny a díky zadní výklopné stěně zasahující hlouběji do nárazníku i lepší přístup do zavazadlového prostoru. K pohonu nového Renaultu Clio GrandTour má při jeho uvedení na trh sloužit přeplňovaný zážehový čtyřválec 1,2 TCe o výkonu 90 kW (122 k) a turbodiesel 1,5 dCi o výkonu 67 kW (91 kW). Podle neoficiálních informací je velmi pravděpodobné, že se nové kombi představí veřejnosti na podzimním autosalonu v Paříži po boku pětidveřového hatchbacku.