Titulní obrázek

Renault Clio Cup

Automobilka Renault se rozhodla uvést na okruh nové Clio Cup. Dokonce s vozem zlepšila svůj čas s předchůdcem. Je pravděpodobné, že za to může nová šestnáctistovka.

Konečně se dostaly ven první informace o Renaultu Clio Cup, kterému jsou běžné silnice zapovězeny. Míří na závodní okruhy, kde zužitkuje agresivní spoilery, které tu rozhodně nejsou jen tak pro parádu.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Veškerá dynamika pochází z přeplňované šestnáctistovky, která je v tomto případě naladěna na 220 koní a 270 Nm točivého momentu. Řazení je pochopitelně sekvenční a veškerá síla putuje na kola skrze samosvorný diferenciál.

Na asfaltu ho budou držet sedmnáctipalcové disky Speedline Corse obuté do slicků od Michelinu. Přítlačné křídlo na zádi vyvine přítlak 40 kg při rychlosti 201 km/h. Samozřejmostí je stavitelný podvozek a závodní brzdy, v tomto případě od AP Racing o průměru 320 mm, do kterých se budou vší silou zakusovat čtyři pístky. Do prodeje půjde okruhová verze v září 2013, přičemž ceny startují na 37 800 €.