Titulní obrázek

Renault Clio Grandtour Combi

Automobilka Renault nyní přináší na trh svou novinku - kombik modelu Clio Grandtour. My již známe ceny základních výbav.

Konečně známe české ceny nového Renaultu Clio Grandtour, tedy pětidveřového kombíku, který se podle automobilky inspiruje ve vozech "shooting brake". Velkou rychlost asi kombík Clia nevydá, to bychom si museli koupit Range Rover Overfinch.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Předností Renaultu Clio s karosérií kombi bude určitě atraktivní cena, úsporný provoz a vnitřní prostor. Pod kapotou jsou jen tři motory - atmosférická dvanáctistovka o výkonu 75 koní, diesel 1.5 dCi o výkonech 75 nebo 90 koní a nepříliš povedený přeplňovaný tříválec 0.9 TCe, který nás ale pod kapotou nového Clia svým projevem zatím docela zklamal.

V základní výbavě je samozřejmě stabilizační systém, rozsáhlá bezpečnostní výbava, palubní počítač a třeba tempomat s omezovačem rychlosti. Za klimatizaci se ale v základní výbavě připlácí 20 000 korun, ovšem ve vyšším stupni je již standardem.

Výbava Authentique začíná na 245 900 Kč, Expression na 275 900 Kč a Dynamique na 295 900 Kč. Základní ceny výbav očividně nejsou velké. Koupi vozu budete naklonění, pokud se spokojíte s vozem, který v sobě neukrývá své nej.