Titulní obrázek

Renault Clio Williams

Automobilka Renault má v Evropě úspěch, ovšem ve Velké Británii to je právě naopak. Renault tu musel trochu očesat nabídku aut na Twingo, Clio, Mégane. Kompletní řadu zahrnují vozy Renault Sport. Tento model se navíc automobilka chystá rozšířit.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Půjde o model Clio Williams! Informace prozatím není oficiální. Renault se ale prý chystá pochlubit se s tímto záměrem v dohledné době i oficiálně. Stejně jako marketingově využívá toho, že je dodavatelem motorů pro vítězný Red Bull i imidžový Lotus, s Caterhamem bude vyrábět supersport a měl by benefitovat i se spojením se stájí Williams. Clio Williams bude vycházet z nedávno představeného Clia R.S., vybaveného přeplňovanou šestnáctistovkou, která disponuje výkonem 200 koní. Není ale zatím zřejmé, zda se na vývoji bude nějak podílet i samotná závodní stáj.

Spíš ale ne, zákazníci tak budou benefitovat zejména z vyššího výkonu, jenž se odhaduje na 220 koní a patrně sériově dodávaného podvozku Cup. Není jisté, jestli bude určeno i pro trhy kontinentální Evropy a zřejmě se neobjeví dříve, než za rok a půl, kvůli chystanému standardnímu Cliu Renault Sport.

Původní Clio Williams přišlo v roce 1993 na počest vítězné Mansellově efjedničkové sezoně s vozem Williams-Renault. Původně plánovaná edice 3800 aut byla kvůli obrovskému zájmu více než ztrojnásobena na 12.100 aut.