Titulní obrázek

Renault Trucks přichází s novou aplikací

Společnost Renault Truks v současné době začala používat novou aplikaci EcoCalculator. Novinka má kontrolovat úrovně emisí CO2 a NOx v gramech a na kilometr.

Jakmile se do aplikace vloží technické údaje konkrétního vozidla může poskytovat informace o úrovních emisí CO2 a NOx v gramech na tunu a na kilometr. Důvodem pro uvedení tohoto systému je skutečnost, že od 1. října roku 2013 budou ve Francii všechny firmy zajišťující dopravní služby (přepravci, stěhovací služby, taxi a další) povinny poskytovat svým klientům u každé zakázky údaje o emisích oxidu uhličitého a oxidů dusíku.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Po stažení aplikace EcoCalculator, dostupné zdarma na App Store a Google play, do ní uživatel vloží údaje o emisní normě, kterou dané vozidlo splňuje (Euro I až V, EEV), typu používaného paliva (diesel nebo CNG), hmotnosti přepravovaného nákladu, délce trasy a spotřebě paliva na 100 kilometrů.

Po zadání těchto údajů vypočítá EcoCalculator úroveň emisí oxidu uhličitého a oxidu dusíku v gramech na tunu a na kilometr. Uživatel pak může tato data uložit nebo je přímo odeslat prostřednictvím elektronické pošty.

Nová aplikace bude určitě velmi oblíbená.