Titulní obrázek

Třetí generace Renaultu Twingo přijde v roce 2014

Automobilka Renault chystá další koncept třetí generace modelu Twingo. Ta má přijít v roce 2014. Uvidíme, jak si získá své příznivce.

Z profilu v něm mnozí z vás uvidí spíše Fiat 500, než odkaz na legendární Renault 5. Přitom jeho tvary byly společně s první generací Twinga základní předlohou pro vznik konceptu Twin'Z. Zajímavostí je, že pod designem je podepsaný Laurens van den Acker, šéfdesigner Renaultu, ale finální vzezření vyšperkoval průmyslový designér Ross Lovegrove.

Zadní kola roztáčí elektromotor o výkonu 50 kW umístěný na témže místě. Baterie byste našli pod podlahou a je jich prý dost na to, aby 980 kg těžký Twin'Z ujel až 160 km. Jestli je pohon zadních kol výsadou konceptu si netroufáme odhadnout, Renault si však pohon zadních kol pochvaluje, hlavně díky němu se podařilo kola rozmístit co možná nejvíce do rohů, což ovladatelnosti jen prospělo.

Když k tomu připočtete zatím stále nepředstavený koncept TwinFun, tak jde o druhou zadokolku, která předznamenává budoucí Twingo.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Díky technologii LED se karoserie Twin'Z mohla proměnit v jednoduchý, ale efektní displej. S tím se v sériové verzi počítat samozřejmě nedá, stejně jako s elektricky otevíranými dveřmi. Třetí generace Twinga má přijít v roce 2014.